W dniu 2 marca 2018 r. Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Marek Fałdowski złożył gratulacje kom. Marcinowi Nowakowi oraz kom. Mariuszowi Gąsiorowskiemu z okazji uzyskania stopnia naukowego doktora.

W dniu 22 grudnia 2017 r. Rada Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie podjęła uchwałę o nadaniu kom. Marcinowi Nowakowi - instruktorowi Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz kom. Mariuszowi Gąsiorowskiemu - starszemu wykładowcy Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego – stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

Kom. dr Marcin Nowak jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Wydział Pedagogiki i Psychologii), Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Od początku służby związany z pionem kryminalnym, gdzie realizował zadania operacyjno-rozpoznawcze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie. Autor publikacji z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa osobistego funkcjonariuszy oraz środków przymusu bezpośredniego. Obecnie realizuje zadania badawcze związane ze środkiem przymusu bezpośredniego, jakim jest paralizator elektryczny, będący na wyposażeniu polskich służb mundurowych.

Kom. dr Mariusz Gąsiorowski jest absolwentem Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Administracji. Studia licencjackie ukończył w Wyższej Szkole Dziennikarskiej w Warszawie na Wydziale Nauk Politycznych na kierunku stosunki międzynarodowe. Służbę w Policji pełni od 2003 r. Od początku związany z pionem prewencji. Jest autorem i współautorem publikacji w obszarze bezpieczeństwa. Był kierownikiem zadania badawczego finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Efektywność wykorzystania psów służbowych w działaniach polskiej Policji”.