2 marca 2018 r. zakończyła się I edycja kursu specjalistycznego w zakresie pełnienia służby w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia oraz w policyjnych izbach dziecka.

W doskonaleniu zawodowym udział wzięło 20 funkcjonariuszy z terenu Polski, którzy szkolili się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przez dwa tygodnie.

W ramach zajęć dydaktycznych policjanci zdobywali wiedzę oraz kształcili umiejętności i kompetencje z zakresu szerokiego spektrum zadań i obowiązków służbowych, jakie realizują podczas pełnienia służby w jednostkach terenowych Policji.

Program kursu, który był realizowany obejmował między innymi zajęcia z zakresu: prawnych, praktyczno-taktycznych oraz psychologicznych aspektów pełnienia służby w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia oraz policyjnych izbach dziecka, udzielania pierwszej pomocy osobom umieszczonym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia oraz w policyjnych izbach dziecka, a także regulacji prawnych dotyczących dyskryminacji oraz kształtowania tolerancji w kontekście grup mniejszościowych i wielokulturowości.

W trakcie kursu zajęcia programowe oprócz kadry WSPol w Szczytnie, prowadzili nauczyciele stowarzyszeni m.in. zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie kom. Marcin Turos oraz zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Świetochłowicach kom. Dariusz Olesiak.

Kurs zakończył się egzaminem, sprawdzającym poziom zdobytej wiedzy i umiejętności. Wszyscy ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym.

Opr. A. Kunce
Fot. P. Jarocki