2 marca 2018 roku Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podinsp.  Anna Rolka zamknęła pierwszą w tym roku edycję kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej KGP, KWP/KSP.

W trakcie kursu zajęcia programowe oprócz kadry WSPol, prowadzili nauczyciele stowarzyszeni z Komendy Głównej Policji oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

W dniu 1 marca 2018 r. słuchacze szkolenia wzięli udział w wizycie studyjnej w Głównym Stanowisku Kierowania Komendy Głównej Policji, Stołecznym Stanowisku Kierowania oraz Zarządzie Lotnictwa Policyjnego Głównego Sztabu Policji KGP (lotnisko Bemowo).

Wyjazd dotyczył bezpośrednio prowadzonych zajęć z tematu: ,,Prawno-społeczne uwarunkowania funkcjonowania służby dyżurnej - reakcja na wydarzenia”. Wizyta studyjna pozwoliła uczestnikom kursu na zapoznanie się z praktycznymi aspektami pracy Głównego Stanowiska Kierowania Komendy Głównej Policji, Stołecznego Stanowiska Kierowania oraz Zarządu Lotnictwa Policyjnego,

Opiekunem dydaktycznym kursu był podinsp. Robert Czerniawski – starszy wykładowca Zakładu Bezpieczeństwa Państwa ISP WBW WSPol w Szczytnie.

Tekst i zdjęcia: R. Czerniawski