5 marca 2018 r. Studenckie Koło Nowoczesnych Technologii w Bezpieczeństwie wraz z opiekunami kom. Jarosławem Sikorą i kom. Konradem Kordalewskim zorganizowało dla studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – przedstawicieli Studenckiego Koła Kryminologicznego "Causa Mali", Studenckiego Koła Naukowego Pasjonatów Psychologii oraz Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych wizytę studyjną w Komendzie Stołecznej Policji oraz na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Celem wizyty był pokaz możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu i infrastruktury informatyczno-wizyjnej w zabezpieczeniu imprez masowych oraz przedstawienie możliwości, wieloaspektowości i atrakcyjności służby w Policji. Nowoczesne technologie wykorzystywane przez Policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego są efektywnie wykorzystywane w codziennej służbie.

Podinsp. Paweł Strzelecki zapoznał studentów WSPol z pracą na Stołecznym Stanowisku Kierowania, pokazał możliwości wykorzystania monitoringu miejskiego oraz Mobilnego Centrum Monitoringu. Opowiedział również o służbie policjantów w garnizonie warszawskim.

Pracę Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji przedstawił kom. Sylwester Marczak – rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Drugim etapem wizyty studyjnej był Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie studenci zostali zapoznani z systemem zabezpieczeń i monitoringu pozwalającym zapewnić bezpieczeństwo kibicom oraz zawodnikom na terenie stadionu.

Podczas spotkań omówiono tematykę związaną z nowoczesnymi technologiami i bezpieczeństwem w obszarze zabezpieczeń imprez masowych. Dodatkowo uczestnicy mieli okazje poszerzyć krąg swoich zainteresowań. Podróż  umożliwiła również wymianę spostrzeżeń pomiędzy członkami kół naukowych naszej uczelni.

Tekst: K. Kordalewski