W dniu 14 marca 2018 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła grupa studentów z West Chester University z Pensylwanii wraz z dr hab. Chrisem Przemienieckim – opiekunem Wydziału Wymiaru Sprawiedliwości. Przedstawiciele Uniwersytetu z Pennsylwanii  odwiedzili naszą Uczelnię w celu zapoznania się z bazą dydaktyczno-sportową WSPol.

Dzień wizyty rozpoczął się od spotkania studentów z Kierownictwem WSPol.  Insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie  wraz z podinsp. Andrzejem Pawłowskim – Kanclerzem WSPol oraz mł. insp. dr. Sławomirem Zubańskim – Prorektorem ds. studenckich przywitali delegację z West Chester University. Następnie, Komendant-Rektor przedstawił ofertę dydaktyczną  oraz strukturę Uczelni, a także przybliżył historię Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Studenci Uniwersytetu z Pensylwanii mieli okazję zaznajomić się z Biblioteką WSPol i jej unikatowym  księgozbiorem. Kolejnym miejscem wizyty był kompleks obiektów sportowych tj. hala sportów walki, siłownia, hala sportowa, basen oraz strzelnica. Ponadto, amerykańscy studenci  zapoznali się ze specyfiką symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych, który wzbudził wśród nich duże zainteresowanie. Kolejnym punktem wizyty było Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze. Goście na każdym etapie wizyty aktywnie korzystali z możliwości zadawania pytań wykładowcom prezentującym poszczególne obiekty.

Na zakończenie wizyty, Komendant-Rektor wraz z Kanclerzem WSPol spotkali się z profesorem Przemienieckim oraz delegacją studentów  w celu nawiązania przyszłej współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie i West Chester University w Pensylwanii.

Tekst: M. Rożek, W. Nowak
Zdjęcia: W.Nowak, T. Muraszko