W dniach 15 i 16 marca 2018 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z opiekunem podinsp. Robertem Czerniawskim oraz ze starszym ratownikiem medycznym - Sławomirem Sawickim, przeprowadzili zajęcia dotyczące pierwszej pomocy wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz miały możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia odbywały się na fantomach. Młodzież brała czynny udział w doskonaleniu praktycznych umiejętności. Ćwiczenia zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Wśród członków Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego są studenci, którzy posiadają uprawnienia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jako strażacy ochotnicy oraz ratownicy WOPR.  Zdobyte uprawnienia i doświadczenia uzyskane na zajęciach z pierwszej pomocy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pozwoliły studentom również zainteresować uczniów Szkoły Podstawowej tą interesującą tematyką.

Tekst i zdjęcia: R. Czerniawski