W dniach 17-18 marca 2018 roku przedstawiciele Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie aktywnie uczestniczyli w Mszy Świętej za Rodzinę, sympozjum i warsztatach „Jak chronić rodzinę przed uzależnieniami i przemocą” organizowanych przez Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień, Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Rodzina to instytucja społeczna, która zawsze pozostaje w zainteresowaniu naukowców i specjalistów, socjologów, psychologów, pracowników socjalnych, pedagogów oraz wielu innych dziedzin nauki i praktyki. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jako ośrodek badawczo-rozwojowy również intensywnie zajmuje się tematyką rodziny, szczególnie w aspekcie jej bezpieczeństwa jako podstawowej komórki naszego społeczeństwa.

Nadkom. Karolina Micek-Cybulska przedstawiła prelekcję "Rola Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie", kom. Konrad Kordalewski  – „Cyberprzemoc, stalking, cyberbullying jako realne zagrożenie małoletnich użytkowników sieci” natomiast podkom. Joanna Radek – "Współpraca Policji i podmiotów pozapolicyjnych w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Organizacja i realizacja działań profilaktycznych".

Tekst i zdjęcia: K. Kordalewski