21 marca bieżącego roku w Wyższej Szkole Policji gościli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie. Wizyta była częścią ogólnopolskiego projektu Dzień Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Wizyta umożliwiała uczniom  zapoznanie się z historią i strukturą organizacyjną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Uczniowie zainteresowani byli ofertą szkoleniową skierowaną do absolwentów szkół średnich oraz kryteriami doboru do Policji. Ponadto praktykanci mieli możliwość:

• zapoznania się ze stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Opiekunami/konsultantami  w ramach przedmiotowego przedsięwzięcia byli:

• st. asp. Michał Rogoziński – Studium Edukacji Językowej,
  • Bogusława Bałdyga – Dziekanat Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • Teresa Ostrycharz – Dziekanat Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych,
  • Joanna Brzozowska oraz Marzena Bukowska – Biblioteka,
  • Wojciech Anielski – Dział Łączności i Obsługi Informatycznej,
  • Elżbieta Pogorzelska oraz  Sylwia Święcińska – Kwestura,
  • Agnieszka Walkowska-Walkiewicz – Zespół ds. Zamówień Publicznych.

Tekst i zdjęcia: W.Nowak