Na początku Wielkiego Tygodnia tj. 26 marca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się przedświąteczne spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych.

W uroczystości oprócz kadry oraz studentów i słuchaczy WSPol udział wzięli zaproszeni goście. Na początku spotkania insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przywitał Jego Ekscelencję ks. dra Józefa Górzyńskiego - Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego równocześnie dziękując za przybycie, które w sposób szczególny uświęciło spotkanie Wielkanocne. Następnie słowa powitania skierowane zostały do ks. prof. zw. dr. hab. Edwarda Wiszowatego – kapelana Uczelni. Ponadto Komendant-Rektor podziękował za przybycie Pani Danucie Górskiej – Burmistrzowi Miasta Szczytno oraz mł. insp. Tomaszowi Bzymkowi – Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczytnie, a także kadrze, słuchaczom i studentom.

Po przywitaniu gości Komendant-Rektor złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia, podkreślając, aby te święta były okresem radości, nadziei, spokoju i miłości.

Kolejnym punktem spotkania było odczytanie przez kapelana WSPol fragmentu Ewangelii św. Marka.

Głos zabrał także ks. dr Józef Górzyński - Arcybiskup Metropolita Warmiński, który odnosząc się do odczytanej Ewangelii, podkreślił wagę wydarzenia, jakim jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ponadto w swojej wypowiedzi wyraził szacunek dla osób, które w swojej pracy narażają własne życie. Kończąc wypowiedź złożył życzenia poczucia głębokiej wartości życia, satysfakcji z podejmowanych zadań oraz radości z pełni życia w gronie najbliższych.

Tekst: W.Nowak
Zdjęcia: J.Pszczółkowski