W dniu 29 marca 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie uroczyście pożegnano odchodzącego z dniem 30 marca na emeryturę nauczyciela akademickiego mł. insp. dra hab. inż. Jerzego Kosińskiego.

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Marek Fałdowski wraz z przedstawicielami kadry kierowniczej WSPol podziękowali mł. insp. dr. hab. inż. Jerzemu Kosińskiemu za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania pracę. Podczas spotkania wypowiedziano wiele słów szacunku i uznania w kierunku Pana Inspektora. Komendant-Rektor WSPol przedstawił też i przypomniał o jego największych osiągnięciach i wyróżnieniach.

Mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński jest absolwentem Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Służbę w Policji i jednocześnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczął w 1991 roku. Początkowo w Zespole Informatyki, następnie w Zakładzie Informatyki i Statystyki, Zakładzie Logistyki Policji, Wydziale Łączności i Obsługi Informatycznej, Instytucie Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem. Od wielu lat jest biegłym sądowym w zakresie badania dowodów cyfrowych. Wielokrotnie reprezentował Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie na arenie międzynarodowej. Pomysłodawca i organizator organizowanej corocznie przez 20 lat w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie międzynarodowej konferencji naukowej „Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej”. Odznaczony w 2000 r. Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2005 r. brązową odznaką „Zasłużony policjant”, w 2011 r. srebrną odznaką „Zasłużony policjant”, w 2013 r. medalem srebrnym „Za długoletnią służbę”. We wrześniu 2016 r. otrzymał podziękowania Komendanta Głównego Policji za rzetelne i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. W październiku 2016 r. wyróżniony nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W marcu 2017 r. — podczas uroczystej gali „Złote Blachy 2016”  w Komendzie Głównej Policji otrzymał nagrodę specjalną wraz z zespołem współpracowników za konsekwentną działalność edukacyjną i dydaktyczną na najwyższym poziomie merytorycznym, w tym organizowanie konferencji szkoleniowych, publikacje dotyczące ochrony praw własności intelektualnej i aktywny udział w opracowaniu metod zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej. Wysokie kwalifikacje oraz zaangażowanie w pracę zostały zauważone i docenione przez przełożonych. W okresie od 11 września 2017 r. do 5 lutego 2018 r. był prorektorem do spraw studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kadencję 2014-2018.

Tekst: W.Nowak

Zdjęcia: J.Pszczółkowski