W dniu 5 kwietnia 2018 r. podkom. Marcin Bogdański oraz asp. Łukasz Mamiński - instruktorzy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przeprowadzili zajęcia z zakresu taktyki i technik interwencji dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Głównym celem szkolenia było doskonalenie umiejętności oraz uzupełnienie i utrwalenie dotychczas zdobytej wiedzy związanej z problematyką skutecznego i właściwego przeprowadzania interwencji policyjnych.

Bogata wiedza praktyczna oraz posiadane umiejętności instruktorów WSPol w Szczytnie pozwoliły na wszechstronne omówienie zagadnień związanych z aktualnymi potrzebami związanymi z pełnioną służbą. Instruktorzy zaprezentowali nowe rozwiązania i sposoby skutecznego obezwładniania agresywnych osób. Dodatkowo, przypominano tematykę z zakresu:

• obezwładniania napastników w trakcie napaści na funkcjonariusza,
  • stosowania kajdanek,
  • podnoszenia i transportowania osób z założonymi kajdankami,
  • sprawdzenia osoby pod kątem posiadania przez nią niebezpiecznych przedmiotów,
  • obezwładnienia osób stosujących bierny opór.

Tekst: asp. Łukasz Mamiński
Zdjęcia: podkom. Marcin Bogdański