30 marca 2018 r. zakończyła się III edycja kursu specjalistycznego dla policjantów komórek organizacyjnych Policji właściwych w sprawach sztabowych. W doskonaleniu zawodowym udział wzięło 20 funkcjonariuszy z terenu całej Polski.

W ramach zajęć dydaktycznych funkcjonariusze zdobywali wiedzę oraz kształcili umiejętności i kompetencje z zakresu przygotowania i planowania działań sztabowych ze szczególnym uwzględnieniem akcji i operacji policyjnych, realizowanych  w jednostkach terenowych Policji. Program kursu obejmował między innymi zajęcia z zakresu funkcjonowania jednostek Policji w zdarzeniach kryzysowych, wykorzystania psychologicznych aspektów w działaniach sztabowych, rozpoznania i analizy zagrożeń, form organizacyjnych działań policyjnych, organizacji realizacji działań sztabowych, sporządzania dokumentów sztabowych oraz współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi.

Opiekunem dydaktycznym kursu był kom. Karol Kuruś nauczyciel akademicki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tekst: K.Kuruś