5 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego, w którym udział wzięło 126 nowo przyjętych policjantów skierowanych przez komendy wojewódzkie Policji w: Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Olsztynie oraz Wrocławiu.

Policjanci, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do służby w Policji oraz złożyli ślubowanie policyjne przeniosą się do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na czas kursu, który to będzie trwał ponad 6 miesięcy. Funkcjonariuszy na uroczystej inauguracji kursu, w imieniu kierownictwa oraz kadry i środowiska akademickiego powitał nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Po przywitaniu podkom. Mariusz Okrasiński – dowódca kompanii Działu Dowodzenia WSPol odczytał list Komendanta Głównego Policji dedykowany nowo przyjętym funkcjonariuszom. Następnie wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie wygłosił podkom. Wojciech Bilewicz – Pełnomocnik Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w  Szczytnie ds. Ochrony Praw Człowieka.

Podczas 142 dni szkoleniowych policjanci przygotowani zostaną do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym, na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej, w komórkach patrolowo-interwencyjnych i oddziałach prewencji Policji.

Tekst i zdjęcia: W. Nowak