Postać Policjanta powinna kojarzyć się jak najlepiej już od najmłodszych lat. Dlatego też w dniu 11 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie z radością przyjęła młodych gości z Gminnego Przedszkola w Nowinach – Oddział w Szczytnie.

Dzień ten łączył ze sobą zarówno zabawę, jak i naukę. Wizyta rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia. Dzieci podczas wizyty w WSPol miały możliwość zobaczenia z bliska radiowozu policyjnego oraz toru przeszkód znajdującego się na otwartej przestrzeni. Następnie wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprezentował obiekty sportowe. Przy tej okazji, w związku ze zbliżającym się sezonem letnim, dzieciom zostały przedstawione zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Ważnym punktem zwiedzania była wizyta w Bibliotece, gdzie dzieci w formie zabawy dowiedziały się jak ważna w życiu człowieka jest książka.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki przygotowały niespodziankę. Wręczyły dyplom z podziękowaniami oraz wykonanego przez nich kwiata.

Tekst: M. Arasimowicz, W.Nowak
Zdjęcia: W.Nowak