W dniu 21 kwietnia 2018 r. został zorganizowany Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podczas pobytu na terenie WSPol zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, zasadami rekrutacji na studia, zasadami doboru do Policji, a także zwiedzenia obiektów Uczelni oraz spotkania się z przedstawicielami Samorządu Studenckiego.

W trakcie Dnia Otwartego WSPol odwiedziło kilkaset osób z całej Polski. Byli to głównie kandydaci na studentów oraz osoby zainteresowane pracą w Policji. Zwiedzający mieli okazję spotkać się z przedstawicielami dziekanatów, którzy omówili proces rekrutacji na wybranych kierunkach studiów, a także z przedstawicielem Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego, który przybliżył proces doboru do Policji. Tego dnia odwiedzający WSPol mieli również możliwość zwiedzenia kampusu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Odwiedzili Bibliotekę, w której oprócz zapoznania się z systemem Biblioteczno-Informacyjnym znajdowały się stoiska Działu Wydawnictw i Poligrafii oraz uczelnianych organizacji studenckich: Studenckiego Koło Kryminologicznego Causa-Mali, Koła Naukowego Prewencji oraz Studenckiego Koła Naukowego Pasjonatów Psychologii. Nie zabrakło również prezentacji Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych. Ponadto gościom zaprezentowano m.in.: symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, strzelnicę, sprzęt i wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz basen.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z  ofertą kształcenia oraz zachęcamy do studiowania w  naszej Uczelni.

Tekst i zdjęcia: W.Nowak