W dniu 24 kwietnia 2018 r. insp. dr Marek Fałdowski  – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie spotkał się z przedstawicielami Akademii Policji w Bratysławie, aby omówić współpracę w ramach elitarnych studiów Master of Business Administration.

Akademia Policji w Bratysławie to Uczelnia, z którą Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie prowadzi wzajemną współpracę w zakresie realizacji projektów naukowo-badawczych, realizacji studiów na wszystkich poziomach, wymiany nauczycieli i studentów oraz organizacji wspólnych wykładów, konferencji i badań naukowych. Celem wizyty Komendanta-Rektora w Bratysławie było omówienie przyszłej współpracy w ramach studiów MBA oraz udział w roli prelegenta w międzynarodowej, naukowej konferencji dotyczącej zwalczania przestępczości i stworzenia efektywnych sposobów egzekwowania prawa wobec społecznie niebezpiecznych czynów.

Komendantowi-Rektorowi towarzyszyli: insp. dr hab. Izabela Nowicka – p.o. Dziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych oraz nadkom. dr hab. Jacek Dworzecki – prof. nadzw. Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Aktualnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie prowadzone są prace nad uruchomieniem międzynarodowego programu studiów MBA w obszarze zarządzania bezpieczeństwem. Program skierowany zostanie do 30 osób z doświadczeniem menedżerskim na stanowiskach kierowniczych MSWiA, formacji podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wybranych przedstawicieli innych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Studia MBA w Szczytnie będą obejmowały m.in. takie dziedziny jak prawo, zarządzanie kadrami oraz bezpieczeństwem.

Tekst i zdjęcia: J.Dworzecki