26 kwietnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie rozpoczęło się jednodniowe forum analityczne pn. Aktualne zagrożenia dla bezpieczeństwa – uwarunkowania i przeciwdziałanie. Forum organizowane jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa we współpracy z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Naszą Uczelnię reprezentował Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – insp. dr Marek Fałdowski, który przedstawił prezentację nt. współpracy WSPol z przedstawicielami administracji publicznej oraz operatorami w poprawie bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej.

Celem seminarium jest omówienie w gronie ekspertów najważniejszych wyzwań stojących przed zarządzaniem kryzysowym, a także przedyskutowanie możliwości minimalizacji potencjalnych zagrożeń. Wymiana doświadczeń i opinii ma przyczynić się do wypracowania wniosków pozwalających na udoskonalenie systemu zarządzania kryzysowego jako elementu szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego.

RCB/J.Truchan/M.Piotrowski