W dniach 7-8 maja 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przebywał profesor Chris Escridge z Uniwersytetu Nebraska w Lincoln (USA). Celem wizyty było przeprowadzenie wykładów dla studentów Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych.

Prof. Chris Escridge jest dyrektorem wykonawczym Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Pierwszego dnia wizyty wygłosił wykład w zakresie prawa przeszukania i konfiskaty  w Ameryce, ochrony świadków i immunitetu oraz przestępczości i wymiaru sprawiedliwości we współczesnym świecie/działania Policji w USA. W drugim dniu wykładów poruszany był temat terroryzmu w świecie: przypadek Islamu i Zachodu.

W trakcie pobytu w naszej Uczelni prof. Escridge spotkał się z insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podinsp. dr. Zbigniewem Mikołajczykiem – Zastępcą Komendanta-Prorektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz insp. dr hab. Izabelą Nowicką – p.o. Dziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol. Kolejnym punktem wizyty było również spotkanie z kadrą naukowo-dydaktyczną Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol – organizatorem przedsięwzięcia.

Chris Escridge jest przedstawicielem Uniwersytetu Nebraska w Lincoln (USA). Obecnie jest dyrektorem wykonawczym Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Pracował w Dziale Przestępczości Gospodarczej w biurze Prokuratora Generalnego w Utah.  Pracował również w obszarze bezpieczeństwa prywatnego i bezpieczeństwa uniwersyteckiego. Jest autorem/redaktorem 4 książek. Wygłosił kilkaset prezentacji w około 30 krajach. Jest autorem 70 publikacji. Posiada trzy honorowe stanowiska: Profesor Nauk Prawnych na Uniwersytecie Środkowej Wenezueli w Caracas, Profesor Prawa na Uniwersytecie San Martin de Porres w Limie – Peru oraz Honorowy Profesor Kryminologii na Uniwersytecie w Tbilisi – Republika Gruzji.

Tekst: W.Nowak
Zdjęcia: J.Pszczółkowski