11 maja 2018 r. Komendant-Rektor WSPol, insp. dr Marek Fałdowski wraz z Kanclerzem, podinsp. Andrzejem Pawłowskim oraz Dyrektorem Instytutu Służby Prewencyjnej, nadkom. dr Jarosławem Truchanem, uroczyście zakończyli trzecią edycję kursu specjalistycznego dla kierujących działaniami antyterrorystycznymi na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

W szkoleniu brali udział Komendanci Wojewódzcy Policji, Zastępcy Komendantów Wojewódzkich, a także dowódcy pododdziałów antyterrorystycznych. Podczas tygodniowego szkolenia uczestnicy zapoznali się z kompleksowym przygotowaniem funkcjonariuszy do planowania działań antyterrorystycznych realizowanych na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym, a także prowadzeniem działań antyterrorystycznych. Uczestnicy wysoko ocenili poziom zrealizowanych zajęć.

Komendant-Rektor na zakończenie pogratulował uczestnikom ukończenia szkolenia, podziękował za zaangażowanie i aktywność podczas zajęć oraz oświadczył, że wnioski, które zostały wypracowane podczas pobytu w Szczytnie zostaną przekazane na ręce Komendanta Głównego Policji.

Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie oraz Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, podinsp. Dariusza Ziębę. Opiekunem kursu był dr Michał Stępiński – nauczyciel akademicki Zakładu Bezpieczeństwa Państwa ISP WBW WSPol w Szczytnie.

Zdjęcia: J.Pszczółkowski