W dniach 14-18 maja 2018 r. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie miała zaszczyt gościć Panią Aidę Hatshaturjan – nauczyciela języka rosyjskiego Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Tallinie. Jest to wizyta w ramach Programu Erasmus + mająca na celu m.in.: wymianę zawodowych doświadczeń oraz rozwijanie współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami.

Dnia 15 maja br. odbyło się spotkanie Pani Hatshaturjan z kierownictwem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendanta-Rektora reprezentowali mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich oraz podinsp. Anna Ćwiklińska – Koordynator Programu Erasmus +. Jeszcze tego dnia przedstawicielka EANB poprowadzi zajęcia.

Kolejny dzień pobytu rozpoczął się od prowadzenia zajęć z zakresu języka rosyjskiego przez gościa z Estonii. Po czym wyznaczeni pracownicy zapoznali Panią Aidę z bazą naukowo-dydaktyczną, w szczególności zaprezentowane zostały obiekty tj.: Biblioteka, obiekty sportowe oraz symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

W ostatnich dniach oprócz prowadzenia zajęć, Pani lektor języka rosyjskiego z Tallina obserwowała zajęcia prowadzone przez naszych lektorów ze Studium Edukacji Językowej w celu wymiany doświadczeń w zakresie metod i technik nauczania języka obcego.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku miała miejsce wizyta przedstawicieli WSPol w Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Tallinie (EANB).

Tekst i zdjęcia: W.Nowak