W dniach 15–17 maja 2018 r. w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbywają się warsztaty dla zespołów medycznych Policji pn. „Postępowanie zespołów medycznych Policji z poszkodowanym w obrażeniach ciała”.

W imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie warsztaty uroczyście otworzył podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol. W przedsięwzięciu bierze udział blisko 50 policjantów pełniących służbę w zespołach medycznych Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji (lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni) z całej Polski oraz nauczyciele ze szkół policyjnych. Zajęcia realizowane są przez nauczycieli akademickich WSPol w Szczytnie wspieranych przez nauczycieli stowarzyszonych z Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, ratowników medycznych ze Szpitala MSWiA w Olsztynie oraz Szpitala Powiatowego w Bartoszycach, a także wykładowców ze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych.

Zdjęcia: J.Pszczółkowski/A.Płaczek
Tekst: A.Płaczek