Turnieje i zawody na terenie Stadionu Leśnego, wieczorne zabawy oraz wiele ciekawych inicjatyw na terenie kampusu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – to wszystko działo się w dniach 14-15 maja 2018 r. podczas Jurandaliów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, pierwszy dzień Juwenaliów to głównie zmagania sportowe m.in.: mecze piłki nożnej oraz zawody paintballowe. Nie zabrakło również zabawnych sportów jak Bubble Soccer czy też Foot Darts czyli świetnej zabawy dla miłośników futbolu i rzutek. Dzień zakończyło wspólne grillowanie oraz występy komików.

Drugi dzień imprez rozpoczął się od zawodów sportowych. Ponadto tego dnia odbywały się zabawne gry i teleturnieje. Ponadto studenci wykazali się niezwykłą inicjatywą, organizując „Dzień Dawcy Szpiku”. Jak co roku zorganizowana została Gala „Belfra Roku”, studenci i słuchacze w głosowaniu internetowym wybrali z każdego wydziału nauczycieli akademickich, którzy ich zdaniem najlepiej sprawdzili się w swojej roli w roku akademickim 2017/2018. Tegoroczne dyplomy dla Najlepszych Wykładowców otrzymali: podinsp. Arkadiusz Kunce z Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz podkom. Wojciech Bilewicz z Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych.

Głównym organizatorem Jurandaliów był Zarząd Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tekst: W.Nowak

Zdjęcia: J.Pszczółkowski, ZSS WSPol