W dniach 15-18 maja 2018 r. przebywali w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie z wizytą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Białorusi.

16 maja br. rozpoczął się od oficjalnego spotkania białoruskiej delegacji z insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz podinsp. Andrzejem Pawłowskim – Kanclerzem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na spotkaniu, w którym ze strony białoruskiej udział wzięli: Dalidovich Allaksandr – Zastępca Naczelnika Zarządu Głównego Kadr MSW Białorusi, Abiaremka Ihar – Komendant Centrum Doskonalenia Zawodowego Pracowników i Specjalistów MSW Republiki Białorusi, Fedorenko Yuriy – Komendant Komendy Miejskiej Ochrony MSW Republiki Białorusi oraz Vanetski Mikalai – st. inspektor ds. specjalnych zarządzania kadrami MSW Republiki Białorusi przyblizona została głównie historia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Kolejnym punktem wizyty było zapoznanie gości z bazą dydaktyczno-naukową. Zaprezentowano m.in. Bibliotekę, symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, strzelnicę oraz obiekty sportowe. Jeszcze tego samego dnia, goście mieli możliwość wzięcia udziału w charakterze obserwatorów w przeprowadzanych  warsztatach nt. Postępowanie zespołów medycznych Policji w zdarzeniach o charakterze masowym organizowanym przez Zakład Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W kolejnych dniach wizyty zorganizowane zostało spotkanie z Dyrektorami poszczególnych Instytutów oraz Kierownikiem Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego w celu omówienia systemu szkolnictwa policyjnego i doskonalenia zawodowego kadr. Spotkaniu przewodniczył podinsp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz WSPol. Po spotkaniu delegatom zaprezentowano Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze. Na zakończenie wizyty w WSPol przedstawiciele MSW Republiki Białorusi przyjrzeli się zajęciom praktycznym prowadzonym przez wykładowców naszej Uczelni.

Tekst: W.Nowak
Zdjęcia: W.Nowak, J.Pszczółkowski