W dniu 18 maja 2018 r. na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne wraz z Centrum Nauk Sądowych i Katedrą Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego – VII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Hasło przewodnie przedsięwzięcia to „Kryminalistyka – po pierwsze edukacja...“. Gościem Honorowym konferencji był insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Pierwsza sesja konferencji zatytułowana była „Nauczanie kryminalistyki na poziomie akademickim”. Podczas tej sesji swój wykład nt. „Rola wyższego szkolnictwa policyjnego w edukacji kryminalistycznej i jej wpływ na bezpieczeństwo” zreferował insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ponadto w konferencji udział wzięła mł. insp. dr Magdalena Zubańska, która występuje z wykładem zatytułowanym „O niezbędności rzetelnej wiedzy kryminalistycznej, czyli o edukacji organów ścigania”.

W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele Uczelni Wyższych m.in.: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego czy też Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Zdjęcia: M.Zubańska
Tekst: W.Nowak