W dniach 17–20 maja 2018 r., po raz kolejny na Stadionie Narodowym odbyły się Warszaskie Targi Książki, a wraz z nimi Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Wydawnictwo WSPol było jednym z wystawców.

Zwiedzający mogli się zapoznać z najnowszymi kwartalnikami, publikacjami naukowymi oraz dydaktycznymi, z których głównie korzystają słuchacze  i studenci Wyższej Szkoły Policji. Idea WTK jest idealną okazją do promowania naszej Uczelni oraz prezentowania oferty wydawniczej. Przedsięwzięcie daje także możliwość do zawierania nowych kontaktów z Wydawcami i innymi podmiotami uczestniczącymi w tworzeniu i obiegu książki. Ponadto, poza prezentacją nowości wydawniczych zwiedzającym umożliwiliśmy spotkania z autorami — pracownikami naukowo-dydaktycznymi naszej Uczelni: prof. dr. hab. Bernardem Wiśniewskim, który przedstawił swoją najnowszą książkę „Bezpieczeństwo w teorii i badaniach naukowych. Wydanie II uzupełnione i uaktualnione” (2018). Kolejne spotkanie autorskie odbyło się z mł. insp. dr. Jarosławem Struniawskim, który zaprezentował publikacje takie jak „Profilaktyka bezpieczeństwa” (2017) czy „Sztaby w Policji. Organizacja i funkcjonowanie” (2017).

Tekst i zdjęcia: WSPol