W dniach 15 – 17 maja 2018 r. w Stuttgardzie w Niemczech nadkom. dr inż. Jarosław Kamiński – Kierownik Zakładu Cyberbezpieczeństwa Instytutu Służby Kryminalnej, dr Justyna Jurczak – adiunkt Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Służby Prewencyjnej oraz podkom. Łukasz Kacprowicz – instruktor Zakładu Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji ITEC 2018 pt. Gotowość 2025: Innowacje w edukacji i szkoleniach na następną dekadę i dalej. Przedmiotowy wyjazd związany był z prowadzonym zadaniem badawczym pt. Szkolenie polskiej Policji z wykorzystaniem symulatora dowodzenia w świetle europejskich standardów szkolenia IBiPP-5/2016/P/JJ.

W czasie konferencji organizowane były międzynarodowe targi obejmujące swoim obszarem zagadnienia od modelowania, zarządzania klęskami żywiołowymi, bezpieczeństwa cybernetycznego, e-learningu, technologii mobilnych, poważnych gier, szkoleń opartych na kompetencjach i produktów do wyświetlania wizualnego po przedstawienie pełnego spektrum sektorów szkoleń, symulacji i edukacji.

Przedstawiciele WSPol podczas wystąpień na konferencji zaprezentowali Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, który wzbudził szerokie zainteresowanie wśród  delegacji zagranicznych, w szczególności delegatów z USA zajmujących się szeroko rozumianym zarządzaniem kryzysowym. Został bardzo wysoko oceniony pośród tych prezentowanych na targach przez przedstawicieli policji, wojska jak również administracji publicznej.

Możliwość uczestniczenia w prestiżowym przedsięwzięciu o wymiarze międzynarodowym i innowacyjnym w zakresie metod szkolenia i rozwiązań technologicznych była świetną promocją Uczelni, umożliwiła poszerzenie wiedzy, wymianę doświadczeń w obszarze prowadzonych zajęć oraz kursów m.in. z cyberbezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego oraz operacji policyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii symulacyjnych.

tekst i zdjęcia: pracownicy WSPol