23 maja 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Celem przedsięwzięcia, jak co miesiąc, była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego ciągle brakuje.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli policjanci, pracownicy cywilni, słuchacze oraz studenci Uczelni, którzy tłumnie zjawili się na placu apelowym, gdzie działał punkt poboru krwi.

Tego dnia, chęć oddania 450 ml krwi wyraziło 38 osób. Po badaniu lekarskim do kolejnego etapu zakwalifikowano 31 krwiodawców, którzy łącznie oddali blisko 14 litrów leku ratującego życie.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już za miesiąc.

Tekst i zdjęcia: D.Bruski