Reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wygrali „IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja – Dzieciom”. Jednak nie zwycięstwo, a cel który przyświecał temu wydarzeniu był najważniejszy. Była nim zbiórka pieniędzy dla dzieci ś.p. podkom. Mariusza Koziarskiego – policyjnego antyterrorysty, który zginął w Wiszni Małej.

25 maja 2018 r. na stadionie miejskim w Jaworze odbył się „IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja – Dzieciom” objęty honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – nadinspektora Tomasza Trawińskiego . Tego dnia o zwycięstwo walczyło blisko 250 funkcjonariuszy z 20 drużyn z garnizonu dolnośląskiego oraz reprezentacji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Głównym celem w tegorocznej edycji zawodów była zbiórka pieniędzy dla dzieci podkom. Mariusza Koziarskiego, funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, który zginął na służbie podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Zanim rozpoczęto sportową rywalizację wszyscy obecni na Turnieju uczcili minutą ciszy pamięć st. sierż. Piotra Nowaka – policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, który zginął tego dnia na służbie.

Reprezentacja szczycieńskiej Uczelni po zaciętych meczach w fazie grupowej, awansowała do kolejnej tury. O wejście do półfinałów policjanci z WSPol walczyli z funkcjonariuszami z KPP w Ząbkowicach Śląskich. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem 3:1 zawodników z policyjnej Uczelni. W kolejnym starciu, w walce o wejście do finału, policjanci ze Szczytna musieli pokonać zespół z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Solidna praca w defensywie oraz szybkie kontry przyniosły efekt. Wynik spotkania: 1:0.

W finałowym starciu reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podejmowała zespół z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Choć zmęczenie dawało o sobie znać, motywacji na ten mecz nie brakowało. Zawodnicy konsekwentnie realizowali założenia na ten mecz. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu, strzeleniu 4 bramek puchar „IV Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” dla najlepszej drużyny powędrował do piłkarzy z WSPol.

Oficjalne wręczenie wyróżnień nastąpiło na gali, która odbyła się w Siedmicy. Puchary oraz gratulacje składali zawodnikom m.in. insp. Dariusz Wesołowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, mł. insp. Andrzej Błaszczak – Komendant Powiatowy Policji w Jaworze, przedstawiciele administracji samorządowej, a także żona tragicznie zmarłego podkom. Mariusza Koziarskiego.

Prócz pucharu dla najlepszej drużyny, jeszcze jeden puchar przywieźli do Szczytna reprezentanci Uczelni. Puchar dla najlepszego strzelca otrzymał mł. asp. Artur Magnuszewski.

Po oficjalnym wręczeniu nagród nastąpiła licytacja przedmiotów, z których dochód całkowicie zostanie przekazany rodzinie ś.p. podkom. Mariusza Koziarskiego. Jednym z przedmiotów licytowanych była m.in. piłka nożna, którą wygrali policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którą od razu przekazali dzieciom zabitego w Wiszni Małej funkcjonariusza. Licytacja piłki zakończyła się kwotą 1 tys. złotych, jednak to nie ostateczna kwota jaką zwycięzca postanowił za nią przeznaczyć. Zadeklarował podwojenie tej kwoty w przypadku otrzymania autografów zwycięzców. Formalności stało się zadość. Piłkę sprzedano za 2 tysiące złotych.

Opr. D. Bruski
Zdjęcia: smagacze.pl, D. Bruski