Wiesław Jasiński, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odebrał nagrodę Bona Lex za przygotowanie, przeprowadzenie przez parlament i wdrożenie pakietu paliwowego. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Dziennik Gazetę Prawną. Wśród tegorocznych laureatów są także premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. Paweł Szałamacha, Minister Finansów w latach 2015 - 2016 r. oraz obecna Minister Finansów Teresa Czerwińska.

Nagroda Bona Lex przyznawana jest dla najlepszego aktu prawnego, który zaczął obowiązywać w ubiegłym roku. Tym razem Kapituła uznała, że dobrym i potrzebnym prawem, które należy szczególnie docenić, był pakiet ustaw uszczelniających system podatkowy.

W tym roku kapituła postanowiła – inaczej niż zwykle – wyróżnić nie jeden akt prawny, ale cały ich pakiet, który doprowadził do uszczelnienia podatków i tym samym dał wymierne skutki finansowe.

Wśród nagrodzonych znalazł się profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – Wiesław Jasiński, który  został doceniony za pracę, jako podsekretarz stanu w MF w latach 2015 - 2017: za przygotowanie, przeprowadzenie przez parlament i wdrożenie pakietu paliwowego.

Za wdrożenie przepisów uszczelniających system poboru VAT nagrodę decyzją redakcji DGP otrzymał stojący wówczas na czele Ministerstwa Finansów Mateusz Morawiecki. Wyróżniono również Pawła Szałamachę, Ministra Finansów w latach 2015–2016 r., za pracę nad przygotowaniem części docenionych regulacji, a także obecną Minister Finansów Teresę Czerwińską – za jej wkład we wdrażanie nowych rozwiązań podatkowych. W grupie nagrodzonych znaleźli się także: Paweł Gruza, podsekretarz stanu w MF oraz Michał Banaś, sekretarz stanu w MF.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 maja 2018 r. w Warszawie.

Zdjęcia: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1127717,najlepsi-prawnicy-2018-zlote-paragrafy-dgp-przyznane.html