Uczczenie pamięci po tragicznie zmarłym policjancie mł. asp. Piotrze Nowaku oraz zbiórka pieniędzy dla jego rodziny to główne cele organizacji IV Powiatowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. W charytatywnych zawodach udział wzięli reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zawodnicy uczelni turniej zakończyli na 3 stopniu podium.

Pomagać i chronić – te hasła przyświecają policjantom podczas służby. Funkcjonariusze codziennie ryzykują swoje zdrowie, czasem życie, by nieść pomoc innym. Wielu wypełniło słowa roty ślubowania do końca. Jednym z takich funkcjonariuszy był mł. asp. Piotr Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, który zginął podczas służby. To właśnie ku czci jego pamięci zorganizowano IV Powiatowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Zawody – oczywiście prócz wyłonieniu zwycięzcy – miały jeden, dużo ważniejszy cel – zebranie środków pieniężnych dla rodziny ś.p. mł. asp. Piotra Nowaka.

Zanim 13 lipca 2018 r. zawodnicy wybiegli na murawę boisk w Lipowcu, słowa wstępu skierował do nich mł. insp. Tomasz Bzymek. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podziękował uczestnikom Turnieju za odzew, który jest wyrazem solidarności przedstawicieli różnych służb mundurowych oraz instytucji z rodziną tragicznie zmarłego funkcjonariusza. Życzył również dobrej zabawy zgodnej z zasadami fair play. Po przemówieniu mł. insp. Tomasza Bzymka zawodnicy uczcili pamięć mł. asp. Piotra Nowaka minutą ciszy.

Reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w drodze po puchar rozegrała mecze z zawodnikami z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, Jednostki Wojskowej w Lipowcu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz Nadleśnictwa Szczytno.

Piłkarze z policyjnej Uczelni „rozkręcali” się z meczu na mecz. Ostatni, rozegrany z przyszłymi zwycięzcami turnieju – żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Lipowcu wygrali 3:2.

Po ostatnim gwizdku nastąpiło zliczanie punktów uzyskanych podczas turnieju przez poszczególne drużyny. Wynik, który uzyskali reprezentanci WSPol uplasował ich na 3. miejscu w turnieju.

Serdecznie gratulujemy!

Opr. D. Bruski