W dniu 19 lipca 2018 r. na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się Wojewódzki Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Zastępca Komendanta–Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk.

W ramach organizowanych zawodów najlepsi policjanci drogówki po wykazaniu się wiedzą teoretyczną ze znajomości obowiązujących przepisów prawa, zmagali się w konkurencjach takich jak: ręczne kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, sprawnościowa jazda samochodem i motocyklem służbowym oraz strzelanie z broni służbowej.

Najlepszym policjantem drogówki w garnizonie warmińsko-mazurskim, spośród 19 uczestników konkursu został policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na uroczystym zakończeniu nagrody wręczyli:

• podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta–Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie,
  • mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie,
  • podinsp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • Sławomir Koniuszy – Przewodniczący NSZZ Policji w Olsztynie,
  • mł. insp. Mariusz Tański –Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Tekst: P.Ciszek