21 lipca 2018 r. odbył się „Rodzinny Piknik Służb Mundurowych”, który został zorganizowany w ramach obchodów Dni i Nocy Szczytna.

Podczas Pikniku odbyło się wiele konkursów i zabaw dla dzieci. Policjanci, strażacy, żołnierze oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej ZS "Strzelec" OSW w Szczytnie przygotowali wiele atrakcji, które przybliżyły służbę w mundurze. Konkursy z nagrodami, prezentacje sprzętu oraz pozoracja zatrzymania niebezpiecznego przestępcy – taktyki i techniki policyjne z wykorzystaniem ślepej amunicji.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyło się stoisko przygotowane przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, a w szczególności stanowisko daktyloskopijne, na którym dzieci, jak również dorośli chętnie, z pomocą studentów naszej Uczelni odciskali linie papilarne palców. Ponadto uczestnicy pikniku mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Jednym z ważnych punktów pikniku był pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez podinsp. Roberta Pasia oraz st. sierż. Helenę Dylę z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW WSPol w Szczytnie. Następnie został zorganizowany konkurs nt. udzielania pierwszej pomocy. Dzieci znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Poza stoiskami przygotowanymi przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie uczestnicy tego wydarzenia mogli zobaczyć pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego przez policjantów, strażaków oraz żołnierzy w ich codziennej służbie.

Opracował: M. Arasimowicz