25 sierpnia br. reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięła udział w 9. Mistrzostwach Polski Policjantów w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Zawody były rozgrywane w miejscowości Góra (woj. dolnośląskie) w ramach 9. Biegu z Policją. Honorowy patronat nad zawodami objął gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji.

Reprezentacja WSPol wystąpiła w składzie:
1. podinsp. WOJCIECHOWSKI Maciej ZWS ISP WBW
2. post. BOSIAK Patrycja gr. szk. 36/3 SZP
3. post. DEC Natalia gr. szk. 36/1 SZP
4. post. KISIEL Tomasz gr. szk. 36/3 SZP
5. post. GRACZYK Kacper gr. szk. 36/3 SZP
6. post. SITNIK Sylwia gr. szk. 36/2 SZP

Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre rezultaty zdobywając miejsca na podium w klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacjach wiekowych Mistrzostw Polski Policjantów:

• post. Patrycja Bosiak g. szk. 36 pluton 3 - II miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet,
  • post. Natalia Dec g. szk. 36 pluton 1 - I miejsce w klasyfikacji K-20,
  • post. Sylwia Sitnik g. szk. 36 pluton 2 - III miejsce w klasyfikacji K-20,
  • podinsp. Maciej Wojciechowski (ZWS ISP) – I miejsce w klasyfikacji M-40, IV miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Osoba odpowiedzialną za przygotowanie reprezentacji i kierownikiem zespołu WSPol był podinsp. Maciej Wojciechowski, starszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW WSPol.

Gratulujemy !!!

Tekst: M. Wojciechowski