Uroczystości odbyły się 1 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z elementów ceremonii podczas centralnych uroczystości było przekazanie „Przesłania Weteranów Walki o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków”. Jednym z odbierających przesłanie był asp. Adrian Skowroński – Zastępca Przewodniczącego Samorządu Studenckiego naszej Uczelni.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Ministerstwo Obrany Narodowej byli organizatorami Światowego Zjazdu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W dniu 1 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się uroczystości „Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP” z udziałem władz państwowych, w których uczestniczył asp. Adrian Skowroński. Student naszej Uczelni na co dzień jest funkcjonariuszem KMP w Grudziądzu. Nasz słuchacz odebrał z rąk kombatantów symboliczne „Przesłanie Weteranów Walki o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków”. Przesłanie z rąk kombatantów podczas uroczystości odebrali również przedstawiciele wojska, harcerze, strzelcy oraz uczniowie klas mundurowych.

żródło: http://www.grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/89820,Policjant-z-Grudziadza-odebral-przeslanie-od-Weteranow-Walki-o-Niepodleglosc-RP-.html