7 września 2018 r. na ceremonii zakończenia XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji naszą Uczelnię reprezentował  kom. dr Mariusz Gąsiorowski z Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.

W dniach 4-7 września, 34 najlepszych przewodników psów służbowych, reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji, rywalizowało o tytuł najlepszego psa oraz najlepszej drużyny w kategorii patrolowo-tropiącej. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji, natomiast nad organizacją i przebiegiem czuwał Komendant CSP w Legionowie.

W XVIII finale Kynologicznych Mistrzostwach Policji, uczestniczyło 17 drużyn z psami patrolowo-tropiącymi do działania w kagańcu, jak i bez kagańca, które brały udział w przygotowanych konkurencjach. Były to:

• posłuszeństwo ogólne psa wraz z pokonywaniem przeszkód terenowych,
  • praca węchowa,
  • elementy obrończe,
  • udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym,
  • test wiedzy.

Gościnnie w mistrzostwach udział wzięli przewodnicy psów służbowych ze Straży Granicznej.

Podczas ceremonii zakończenia XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji wzięli udział m.in. Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół i p.o. Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Robert Kumor, którzy podziękowali wszystkim zawodnikom za udział w mistrzostwach oraz wręczyli nagrody zwycięzcom indywidualnym i drużynowym.

Laureaci XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji.

klasyfikacja indywidualna

I miejsce  - sierż. szt. Tomasz Kozielecki z psem EDYL z KWP w Bydgoszczy,

II miejsce – asp. Robert Bożek z psem HABER z KWP w Rzeszowie,

III miejsce – st.asp. Andrzej Francuz z psem INA z KWP w Opolu.

klasyfikacja drużynowa

I miejsce drużyna z KWP Poznań w składzie:

- asp.szt. Marek Sot – kierownik drużyny,

- asp. Krzysztof Berek z psem MASTER,

- sierż. szt. Patrycja Wojtas z psem KOSTUR.

II miejsce drużyna z KWP Kraków w składzie:

- asp.szt. Paweł Bień – kierownik drużyny,

- asp.szt. Bartłomiej Łękawa z psem HARNAŚ,

- asp.szt. Wiesław Zagórski z psem ICON.

III miejsce drużyna z KWP Bydgoszcz w składzie:

- podkom. Dawid Ludkowski – kierownik drużyny,

- asp.szt. Marian Auguściński z psem ISKRA,

- sierż.szt. Tomasz Kozielecki z psem EDYL.

Tekst: st.asp.Dariusz Ratajczak/ZKP, kom. Mariusz Gąsiorowski/WSPol
Zdjęcia: Jerzy Lęcznar i st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP