18 września 2018 r. w sali senackiej  Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie miało miejsce pierwsze posiedzenie Senatu Uczelni w kadencji 2018-2022. Podczas obrad przyjęto 5 uchwał.

Na początku posiedzenia, po stwierdzeniu kworum przewodniczący obrad Komendant-Rektor insp. dr Marek Fałdowski wręczył senatorom listy gratulacyjne w związku z uzyskaniem mandatu senatora w kadencji 2018-2022. Następnie przewodniczący Senatu otworzył obrady, podczas których przedstawiono porządek posiedzenia i zaprezentowano pięć projektów uchwał. Dotyczyły one:

• powołania stałych komisji senackich w kadencji 2018-2022
  • składu Uczelnianej Komisji Wyborczej
  • regulaminu studiów podyplomowych
  • planu rzeczowo-finansowego na 2018 rok
  • liczby miejsc na studiach stacjonarnych na rok akademicki 2018/2019

Uchwały poddano pod dyskusję i głosowanie. Wszystkie zostały jednogłośnie przyjęte. Ponadto podczas obrad przyjęto roczny plan stałych posiedzeń Senatu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w roku akademickim 2018/2019.

Po wolnych wnioskach i dyskusji Komendant-Rektor podziękował senatorom za obecność i sprawny przebieg posiedzenia.

Tekst: Wojciech Nowak
Zdjęcia: Jacek Pszczółkowski