W dniach 20-21 września 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się X edycja seminarium naukowo-praktycznego nt. Współpraca Policji, zakładów ubezpieczeń i innych instytucji w zakresie zapobiegania, ujawniania oraz zwalczania  przestępczości ubezpieczeniowej.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Polska Izba Ubezpieczeń, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji oraz Instytut Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Do uczestnictwa w seminarium zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Prokuratury Krajowej, Centralnego Biura Śledczego Policji, jednostek terenowych Policji, sektora ubezpieczeniowego oraz świata nauki.

Seminarium umożliwiło wymianę praktycznych doświadczeń oraz wypracowania wspólnych działań przedstawicieli rynku ubezpieczeniowego i organów ścigania w zakresie zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej.

Tekst: Agnieszka Choromańska
Zdjęcia: Andrzej Rogalski