W dniu 21 września 2018 r. na Placu Juranda w Szczytnie odbyły się kolejne obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu w  ramach kampanii Nie tankuję – jadę, z udziałem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Impreza, w której udział wzięły dzieci, młodzież odbyła się na Placu Juranda gdzie zorganizowano liczne atrakcje. W wydarzeniu nie mogło również zabraknąć Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która wraz z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie wystawiły swoje stoiska promocyjne. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się edukacyjne kolorowanki, a także konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy festynu mieli możliwość wcielenia się w funkcjonariusza oddziału prewencji Policji zakładając sprzęt PZ.

Tekst i zdjęcia: Natalia Jankiewicz, Jacek Pszczółkowski