W dniu 26 września 2018 r. w imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dra Marka Fałdowskiego, Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie, nadkom. dr Jarosław Kamiński, uroczyście zakończył pierwszą edycję studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych i zgromadzeń publicznych.

Głównym celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu planowania, organizowania i realizowania zabezpieczeń imprez masowych i zgromadzeń publicznych. Szczególną uwagę zwraca się również na wykształcenie kompetencji do zarządzania zespołem ludzkim w sytuacjach trudnych, związanych z nieprawidłowym przebiegiem imprez masowych i zgromadzeń publicznych oraz nauką kreatywnego myślenia w sytuacjach nietypowych.

W trakcie studiów zajęcia programowe oprócz kadry dydaktycznej WSPol prowadzili m.in. przedstawiciele Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji.

Studia zostały wzbogacone o wizytę studyjną w Gdańsku, gdzie słuchacze uczestniczyli w charakterze obserwatorów w meczu piłki nożnej: Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin. Uczestnicy studiów podyplomowych mieli również możliwość zapoznania się z rozwiązaniami technicznymi oraz monitoringiem hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena w Gdańsku.

Studia organizowane były przez Zakład Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tekst: Marcin Piotrowski
Zdjęcia: Wojciech Nowak