28 września 2018 r. w imieniu insp. dra Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. Paweł Ciszek – Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Służby Prewencyjnej uroczyście zakończył kolejną edycję kursu specjalistycznego dla dowódców operacji policyjnych.

W trakcie kursu zajęcia programowe oprócz kadry WSPol prowadzili policjanci z Głównego Sztabu Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz SPAP z Olsztyna.

Uczestnicy kursu zapoznali się m.in. z infrastrukturą obiektów na których odbywają się imprezy masowe (Stadion Narodowy oraz stadion Legii Warszawa), a także odwiedzili Stołeczne Stanowisko Kierowania. Ponadto kursanci poznali metody oraz formy realizacji akcji i operacji podczas różnych zdarzeń kryzysowych.

Podczas kursu słuchacze m.in. ćwiczyli elementy dowodzenia oraz przygotowywali się do realizacji akcji i operacji policyjnych.

Tekst: Karol Kuruś/Marcin Piotrowski