W dniu zakończenia szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie,  tj. 28 września 2018 r. insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor WSPol oraz delegacja funkcjonariuszy szkolenia (edycja SASW-2/18) oddali cześć policjantom zamordowanym w Kalininie, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

Dzisiejsza uroczystość to kontynuacja inicjatywy słuchaczy, która została zapoczątkowana 26 kwietnia br. Przyszli oficerowie złożyli kwiaty pod pomnikiem „pamięci jeńców obozu w Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w Kalininie…”. Komendant-Rektor WSPol symbolicznym uściskiem dłoni życzył słuchaczom  pozytywnego wyniku z egzaminu. W poniedziałek, 1 października 2018 r. funkcjonariusze rozpoczynają ostatnie zmagania w drodze po pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji. Egzamin jest sprawdzianem wiedzy i umiejętności niezbędnych do właściwego wykonywania zadań służbowych. Obejmuje on odrębnie oceniane i następujące kolejno etapy: test wiedzy oraz test umiejętności. Testy te są jednakowe dla policjantów wszystkich rodzajów służb.

Życzymy powodzenia na egzaminie!

Tekst: Wojciech Nowak
Zdjęcia: Jacek Pszczółkowski