4 października 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 131 policjantów rozpoczęło swoje pierwsze policyjne szkolenie.

W szkoleniu zawodowym podstawowym SZP-7/18 uczestniczą funkcjonariuszki i funkcjonariusze skierowani na szkolenie przez Komendantów Wojewódzkich Policji w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Olsztynie oraz Radomiu.

Uczestnicy kursu zostaną przygotowani zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do wykonywania przyszłych zadań służbowych. W tym czasie wykładowcy szczycieńskiej Uczelni zapoznają słuchaczy z wartościami i normami moralnymi uwzględniającymi specyfikę zawodu policjanta, obowiązkami wynikającymi z zasad etyki zawodowej oraz przepisów prawa. Ponadto wśród młodych policjantów będą kształtowane postawy i zachowania uczące odpowiedzialności oraz profesjonalizmu, co pozwoli na przystosowanie do trudów codziennej służby. Jednocześnie nauczyciele policyjni zapoznają słuchaczy między innymi
z podstawami technik skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego oraz nauczą bezpiecznego posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonał Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Pan podinsp. dr hab. Jarosław Truchan.

W uroczystym otwarciu szkolenia uczestniczyli przedstawiciele kadry dydaktycznej Uczelni. Podczas uroczystości odbył się wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka
w codziennej służbie, który wygłosił kom. Wojciech Bilewicz z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Policjanci będą szkolić się w naszej Uczelni do 29 kwietnia 2019 r.
Szkolenie zakończy się egzaminem końcowym, sprowadzającym poziom zdobytej wiedzy i umiejętności.

Oprac. Katarzyna Celińska,