W dniu 8 października 2018 r. w imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dra Marka Fałdowskiego, Dziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska dokonała uroczystego otwarcia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Dziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska w swoim wystąpieniu serdecznie powitała uczestników studiów oraz przybliżyła ich charakter podkreślając, że głównym założeniem jest, by absolwenci zdobyli gruntowną wiedzę i umiejętności z zakresu prawidłowego nadzorowania i koordynowania zadań służbowych. W toku studiów słuchacze będą mieli możliwość zgłębienia zagadnień związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, zarządzaniem w jednostce organizacyjnej w administracji publicznej, psychologią zarządzania, a także formalno-prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji.

Mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska życząc sukcesów w zdobywaniu wiedzy, wyraziła jednocześnie nadzieję, że nauka w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pozwoli studentom jeszcze skuteczniej i sprawniej realizować zadania służbowe, co w konsekwencji przełoży się na budowanie wizerunku Policji i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa jako wiarygodnych i profesjonalnych instytucji.

Studia podyplomowe rozpoczęło 78 studentów. Studia skierowane są do funkcjonariuszy i pracowników służb podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych i administracji.

Tekst: Monika Porwisz
Zdjęcia: Wojciech Bilewicz