W dniu 21 października 2018 pracownicy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW przygotowali i zorganizowali Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym. Zawody rozgrywane były pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji Pana gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. Współorganizatorem rywalizacji był Zarząd Szkolny WSPol NSZZP oraz Zarząd Główny NSZZP.

W imieniu insp. dra Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji, Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej podinsp. dr hab. Jarosław Truchan otworzył zawody, powitał uczestników oraz dokonał wręczenia pucharów i nagród rzeczowych. Obecny był również Kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, mł. insp. dr Jarosław Struniawski oraz wiceprzewodniczący ZSz. WSPol NSZZP, nadkom. Wojciech Olzacki.

Zawody przy przepięknej, słonecznej pogodzie, były rozgrywane na terenie kampusu i kompleksu strzelnic krytych WSPol.

Rywalizacja polegała na trzykrotnym pokonaniu dystansu jednej mili (ok. 1500m) i dwukrotnym oddaniu 12 strzałów do tarczy TS-9 z odległości 25 metrów.

Wyniki rywalizacji według poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacja indywidualna kobiet

PEDINA DOMINIKA

35:48,0

1:25:23

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i organizację zawodów był starszy wykładowca ZWS ISP WBW podinsp. Maciej Wojciechowski.

W roku przyszłym w którym obchodzona będzie setna rocznica powołania Policji Państwowej planowana jest zmiana formuły organizacji zawodów i rywalizacja pod hasłem „Sto strzałów na stulecie polskiej Policji” z dwóch rodzajów broni palnej (broń palna krótka i pistolet maszynowy).  Zapraszamy do udziału.

Tekst: Maciej Wojciechowski