22 października 2018 r. na Wydziale Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie studiów podyplomowych w zakresie kontroli w administracji publicznej.

W dniu 22 października 2018 r. w Auli Biblioteki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dra Marka Fałdowskiego, Prodziekan ds. Nauki WPNS podinsp. dr Ireneusz Bembas wraz z Dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych WPNS podinsp. dr. Dominikiem Hryszkiewiczem, powitali uczestników studiów.

Studia podyplomowe są efektem współpracy Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych  Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Ich misją jest podnoszenie efektywności procesu kontroli i audytu, a poprzez to działanie, podniesienie standardów w administracji publicznej. Uczestnicy studiów podyplomowych pogłębią swoją wiedzę i umiejętności w obszarze rozpoznawania i identyfikowania problemów w prawidłowym przeprowadzaniu kontroli w jednostkach organizacyjnych w administracji publicznej. Słuchacze pogłębią także umiejętności stosowania nabytej wiedzy w praktycznej działalności administracji oraz wykształcą prawidłowe postawy w kontaktach interpersonalnych podczas wykonywania kontroli i audytu jak również sprawowania nadzoru.

nadkom. Jacek Krysiak