Cel opracowania i wdrożenia procedury

1. W związku z ogłoszonym stanem epidemii (zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2) wprowadza się Procedurę dotycząca zasad przyjmowania i obiegu dokumentów składanych w ramach rekrutacji do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwaną dalej „procedurą”.
  2. Procedurę opracowano w celu zapobiegania i rozprzestrzeniania się szkodliwych czynników biologicznych (wirus SARS-CoV- 2) – źródeł zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (COVID-19).
  3. Procedura określa zasady reżimu sanitarnego podczas przyjmowania i obiegu dokumentów składanych w ramach rekrutacji do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwanej dalej WSPol lub Uczelnią.

Informacje ogólne

1. Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych do WSPol odbywa się w terminie od 24 sierpnia 2020 r. do 18 września 2020 r. wyłącznie w godzinach 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku poprzez portiernię przy bramie wejściowej nr 1.
  2. Sekretarze Komisji rekrutacyjnych/zastępcy sekretarzy Komisji rekrutacyjnych WSPol przyjmują dokumentację przez okienko, weryfikują i gromadzą dokumentację.
  3. Kandydaci składający dokumentację w ramach rekrutacji do WSPol przed przyjazdem otrzymują informację o obowiązku przestrzegania zasad dotyczących bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii tj.:
    1. stawienia się w wyznaczonych dniach zgodnych z harmonogramami rekrutacyjnymi w godzinach określonych w pkt. 1
    2. posiadania kompletu rękawiczek nitrylowych,
    3. posiadania maseczki ochronnej,
    4. długopisu,
    5. kategorycznym obowiązkiem zachowania 1,5 m dystansu pomiędzy osobami oraz noszenia maseczki ochronnej oraz rękawiczek podczas składania wymaganych dokumentów.
  4. W zakresie wyznaczania pracowników/funkcjonariuszy WSPol wykonujący czynności w ramach niniejszej procedury stosuje się zasady wskazane w Procedurze ZBHP-14/P/2020 dotyczącą ogólnych zasad działania WSPol w stanie epidemii.
  5. Na każdy dzień przyjmowania dokumentacji pracownicy WSPol
    w zależności od rodzaju wykonywanych czynności zaopatrzeni są w środki ochrony indywidualnej, tj.:
    1. pracownicy wyznaczeni do dezynfekcji: przyłbica, maseczka FFP2, rękawiczki nitrylowe (2 pary), kombinezon jednorazowy z kapturem (flizelinowy), ochraniacze na obuwie jednorazowe (2 pary),
    2. Sekretarze Komisji rekrutacyjnych/zastępcy sekretarzy Komisji rekrutacyjnych WSPol wyznaczeni do odbioru dokumentacji: przyłbica, rękawiczki nitrylowe (2 pary) i maseczka ochronna,
    3. pracownicy Dziekanatu tworzący akta danego kandydata do 72 godzin od ich przyjęcia: rękawiczki nitrylowe i maseczkę ochronną oraz przyłbice
  6. Dezynfekcję powierzchni przeprowadza się środkiem dezynfekującym za pomocą spryskiwacza.
  7. Po każdym dniu przyjmowania dokumentów przeprowadza się wietrzenie i dezynfekcję portierni.
  8. Przed budynkiem portierni są wystawione, oznaczone na czerwono, kosze na odpady zaopatrzone w worki na śmieci. Odpady będą odbierane każdego dnia przez pracowników właściwej komórki WSPol odpowiednio zabezpieczonych środkami ochrony osobistej po zakończeniu przyjmowania dokumentów.

Odpowiedzialność

1. Za prawidłowe stosowanie procedury odpowiada każdy pracownik i funkcjonariusz WSPol wyznaczony przez bezpośredniego przełożonego do wykonywania czynności realizowanych w ramach przyjmowania dokumentów.
  2. Za wprowadzenie i nadzór nad odpowiednim przestrzeganiem procedury odpowiadają przełożeni wyznaczonych pracowników i funkcjonariuszy WSPol.

Zasady postępowania w ramach przyjmowania dokumentów

1. Kandydaci składający dokumentację mają obowiązek zachować 1,5 dystans pomiędzy sobą oraz noszenia maseczki ochronnej i rękawiczek podczas składania wymaganych dokumentów.
  2. Kandydaci nie mogą wchodzić na teren WSPol.
  3. Sekretarze Komisji rekrutacyjnych/zastępcy sekretarzy Komisji rekrutacyjnych przyjmują dokumenty przez okienko, mając przyłbice i rękawiczki nitrylowe oraz maseczkę ochronną.

Zasady obiegu dokumentacji

1. W pomieszczeniu, w którym przyjmuje się dokumentację należy wyznaczyć miejsce i ustawić przenośny pojemnik plastikowy z przykryciem na dokumentację.
  2. Po każdym dniu przyjmowania dokumentów pomieszczenie jest dezynfekowane i wietrzone.
  3. W miarę możliwości pozostawiać sporządzoną dokumentację przez 72 godziny, w innym przypadku w tym czasie używać rękawiczek nitrylowych i maseczki ochronnej.
  4. Przenosić dokumentację należy w zamkniętym plastikowym/foliowym pojemniku ułatwiającym dezynfekcję.
  5. Pojemnik na dokumentację należy dezynfekować codziennie po użyciu.