W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończył się kolejny kurs specjalistyczny dla policjantów realizujących zatrzymania niebezpiecznych przestępców. 20 funkcjonariuszy pionu prewencji, kryminalnego oraz policyjni antyterroryści nabywało pod czujnym okiem instruktorów WSPol nowych umiejętności, które z pewnością przydadzą im się w codziennej służbie.

Nie ma dnia, by policjanci nie interweniowali wobec osób łamiących przepisy prawa. Każda interwencja jest inna. Ich wspólnym mianownikiem jest wielka niewiadoma - żaden funkcjonariusz nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się osoba, wobec której podejmuje czynności. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie policjantów na różne scenariusze.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w swojej ofercie kształcenia ma ponad sto różnego rodzaju kursów. 4 grudnia 2015 r. zakończył się kolejny, tym razem kurs specjalistyczny dla policjantów realizujących zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Podczas trzytygodniowego szkolenia policjanci ćwiczyli w salach wykładowych, pomieszczeniach symulacyjnych oraz w terenie obezwładnianie, taktykę prowadzenia interwencji oraz strzelanie. Funkcjonariusze wzięli również udział w zajęciach praktycznych w zakresie zatrzymywania niebezpiecznych osób poruszających się pojazdami.

db