Herb Polski

rozmowa online Uczniowie drugich i trzecich klas liceum o profilu policyjnym z Redy mieli możliwość zapoznania się z ofertą i wymogami formalnymi studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wiedzę taką nabyli podczas spotkania online.

W związku z zainteresowaniem ofertą kształcenia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, na prośbę Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, 13 kwietnia br. zorganizowano spotkanie z uczniami klas liceum o profilu policyjnym. Przedstawiciele uczelni zapoznali zainteresowanych z ofertą prowadzonych kierunków studiów, została omówiona ogólna charakterystyka i koncepcja kształcenia, wskazano również warunki i kryteria pozwalające na podjęcie przedmiotowych studiów.

Młodzież z Redy pytała również, w jaki sposób odbywa się dobór do służby w Policji. Przedstawiciele naszej Uczelni poinformowali, że terminy przyjęć do służby w Policji umieszczane są na stronach internetowych komend wojewódzkich/stołecznej Policji, w ramach tzw. ogłoszenia rozpoczęcia procedury rekrutacji kandydatów do służby, zgodnie z potrzebami kadrowymi jednostek. 

Kandydat chętny do wstąpienia w szeregi Policji rozpoczyna procedurę postępowania kwalifikacyjnego z chwilą złożenia kompletu dokumentów, których wykaz znajduje się na stronach internetowych KWP/KSP.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji obejmuje etapy punktowane, tj. test wiedzy z zakresu funkcjonowania Policji, składający się z 40 pytań, test sprawności fizycznej, składający się z 8 ćwiczeń przeprowadzonych w jednym dniu oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania  z ww. etapów to 160 pkt.

Ponadto kandydat może uzyskać dodatkowe punkty z tytułu posiadanego wykształcenia oraz posiadanych umiejętności (wykaz znajduje się na stronie KWP, KSP).  

Niepunktowanymi etapami postępowania kwalifikacyjnego, którym kandydat zostaje poddany i do których musi przystąpić oraz uzyskać z nich pozytywny wynik, są test psychologiczny, komisja lekarska i postępowanie sprawdzające.

Wszystkie z wymienionych powyżej etapów są realizowane w KWP/KSP, natomiast etap obejmujący test wiedzy oraz test sprawności fizycznej może być realizowany również w szkołach Policji, w tym w WSPol.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zachęca również wszystkich chętnych do podjęcia studiów w WSPol do odwiedzania strony internetowej WSPol w zakładce „KANDYDAT”, gdzie znajdują się szczegółowe informacje w zakresie prowadzonego postępowania rekrutacyjnego oraz informację do kontaktu w przedmiotowej sprawie za pośrednictwem adresu e-mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Policjantka rozmawia online z kobieta Policjantka pracuje na laptopie

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny