Organizacja wspólnych ćwiczeń i warsztatów oraz opracowywanie nowych narzędzi i rozwiązań w zarządzaniu kryzysowym zakłada aneks do porozumienia  podpisany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Formalna współpraca obu instytucji  rozpoczęła się w ubiegłym roku. 8 grudnia 2015 r. obie strony zdecydowały o kontynuacji. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Wyższa Szkoła Policji deklarują, że będą udostępniać sobie analizy, oceny i prognozy. Obie instytucje mają również organizować szkolenia, warsztaty oraz konferencje.  „Współpraca z ośrodkami naukowymi inicjuje przedsięwzięcia, dzięki którym doskonalone są metody i narzędzia zarządzania kryzysowego” – powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dr Krzysztof Malesa. Wyższą Szkołę Policji reprezentował Komendant-Rektor insp. dr hab. Piotr Bogdalski.

źródło: RCB