Z okazji zbliżających się świąt niebiescy mikołaje oraz policyjny anioł z Wyższej Szkoły Policji odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie oraz Stowarzyszenia Humanitarnego „Dar serca”. Co było celem tej nietypowej wizyty dowiedzie się czytając poniższy artykuł.

8 grudnia 2015 r. policjanci kursu dla absolwentów szkół wyższych wcielili się w nowe role. Wyjątkowo, na jeden dzień w roku, stali się pomocnikami Świętego Mikołaja. Jako, że Mikołaj może być tylko jeden, od kilku już lat funkcję tę sprawuje podkom. Andrzej Gidziński – Dowódca Kompanii Sekcji Dowodzenia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tylko jednego dnia niebieski konwój Świętego Mikołaja odwiedził dwa miejsca – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie oraz Stowarzyszenie Humanitarne „Dar serca”. Podopieczni obu placówek otrzymali przygotowane przez kursantów Wyższej Szkoły Policji świąteczne paczki. Łącznie rozdano ich 184.

„To wspaniałe widzieć tyle uśmiechniętych twarzy w jednym miejscu. Wystarczy tak niewiele, by sprawić drugiemu człowiekowi radość. Jesteśmy zadowoleni, że udało się zrobić dla wszystkich uczniów paczki i spotkać się z nimi. Przedstawienie, które przygotowali dla nas dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Stowarzyszenia „Dar serca” były wspaniałymi wydarzeniami, które z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci” – podkreślają policjanci uczestniczący w akcji.

Wraz z prezentami funkcjonariusze złożyli dzieciom i wszystkim pracownikom ośrodka oraz stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opr. i fot. db